دنیای کتاب

آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و حمایت از کتاب‌فروشان

به گزارش خوشه، هم‌زمان با دهمین روز از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ضمن بازدید از نمایشگاه قرآن، دقایقی مهمان غرفه خانه کتاب بود. در این دیدار، تندیس هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از سوی نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب به حجت‌اله صیدی اهدا شد.

صیدی با اشاره به تفاهمنامه‌ای که با هدف ارائه تسهیلات به اهالی نشر بین بانک صادرات و خانه کتاب امضا شده، بیان کرد: این تفاهم‌نامه هم‌زمان با سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بین موسسه خانه کتاب و بانک صادرات منعقد شده و اکنون در مرحله آغاز به اجراست. همکاران ما در شعب تهران و شهرستان‌ها آماده همکاری با ناشران هستند.

مدیرعامل بانک صادرات درباره ارائه تسهیلات به ناشران گفت: طرح «طراوت» طرح اعتباری ویژه تولید است و ناشران و تولیدکنندگان کاغذ و… می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به کتابفروشان نیز بیان کرد: ما به‌طور سنتی با کتابفروش‌ها همکاری‌هایی خوبی داشته‌ایم اما برای حمایت ویژه از آن‌ها نیز محرک‌ها و مشوق‌هایی اقتصادی درنظر گرفته‌ایم که کتابفروشان بتوانند از اعتبارات اسنادی استفاده کنند.

صیدی توضیح داد: مطابق با این حمایت‌ها، کتابفروشان می‌توانند از امکان خرید کتاب‌ به‌صورت اعتباری و عرضه به‌صورت نقد بهره‌مند شوند.

مدیرعامل بانک صادرات در پایان افزود: ارائه تسهیلات به اهالی قلم نیز یکی از بخش‌های تفاهم‌نامه ما با خانه کتاب است و حتما در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

گفتنی است که هم‌زمان با برگزاری سی‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه خانه کتاب و بانک صادرات به امضا رسید. بنابراین تفاهم‌نامه کارگروه وام در موسسه خانه کتاب تشکیل و بعد از احراز صلاحیت متقاضیان و تایید مدارک، اهل قلم برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد.

برقراری و توسعه تعاملات فی‌مابین در زمینه‌های مرتبط و ارائه انواع خدمات مالی و بانکی، اعطای انواع تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و ارزی، ارائه انواع خدمات الکترونیکی توسط شعب و درگاه‌های الکترونیکی بانک برای ارائه بهتر خدمات به موسسه در چارچوب قوانین و مقررات بانک و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، موضوعات محوری این تفاهم‌نامه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه