تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

تازه‌های نشر راه‌یار به معرفی دستاوردهای علمی کشور برای کودکان می‌پردازد

2 کتاب «آبگینه به مهمانی می‌رود» به قلم هاجر صفائیه و «آزاده کارآگاه می‌شود» به قلم نورالهدی ماه‌پری با هدف معرفی دستاوردهای علمی کشور به کودکان‌ و نوجوانان از سوی انتشارات راه‌یار منتشر شد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب‌های «آبگینه به مهمانی می‌رود» به قلم هاجر صفائیه و «آزاده کارآگاه می‌شود» به قلم نورالهدی ماه‌پری با هدف معرفی دستاوردهای علمی کشور به کودکان‌ و نوجوانان از سوی انتشارات راه‌یار منتشر شد.

«آبگینه به مهمانی می‌رود» جلد اول از مجموعه چهار جلدی «آزاده در سرزمین رویان» است که با هدف معرفی دستاوردهای علمی پژوهشگاه رویان اصفهان و برگرفته از مصاحبه‌های تاریخ شفاهی محمدحسین نصر، پدر علم شبیه‌سازی در ایران به همت واحد تاریخ شفاهی حسینیه هنر اصفهان تهیه شده است.

«آبگینه» نام اولین گوساله شبیه‌سازی‌شده در مؤسسه رویان اصفهان است. «آزاده کارآگاه می‌شود» نیز جلد دوم از این مجموعه است که در روزهای اخیر عرضه و روانه بازار نشر شده است.

هر جلد از این مجموعه چهارجلدی که برای رده سنی ۹ تا ۱۲ سال تهیه شده و تاکنون ۲ عنوان از آن منتشر شده، بخشی از دستاوردهای مؤسسه رویان اصفهان در قالب قصه معرفی می‌شود. در هر عنوان، قصه‌ای از زندگی آزاده؛ دختری روستایی به عنوان شخصیت اصلی گفته شده است. هر بار آزاده با مشکلی مواجه می‌شود؛ ولی با تلاش خود و کمک اطرافیان کارهای مهمی انجام می‌دهد. برای تصاویر این کتاب، از طراحی کاراکتر (شخصیت) بهره گرفته شده و استفاده از موقعیت برای نمایش تصویری، وجه بصری آن را متمایز کرده است.

هر کدام از این عناوین در ۳۲ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان از سوی انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه