تازه های کتابدنیای کتاب

داستان زندگی «مردی که تعطیلی نداشت» به کتابفروشی‌ها رسید

«مردی که تعطیلی نداشت»، خاطراتی از طلبه خستگی‌ناپذیر حسین فرج نژاد همزمان با چهلمین روز درگذشت او توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

 

محمدحسین فرج‌نژاد طلبه مجاهد و‌ اندیشمند خستگی‌ناپذیر در شب عید قربان، 29 تیرماه 1400 به همراه خانواده‌اش آسمانی شد.

عشق به سربازی امام زمان او را بر آن داشت تا در سنین نوجوانی، مدرسه تیزهوشان یزد را ر‌ها کرده و عازم حوزه علمیه قم شود. از همان روز‌های اول علاوه بر دروس حوزه، دشمن‌شناسی و رسانه را نیز با جدیت پیگیری می‌کرد. برگزاری دوره‌های متعدد و اردو‌های دانش‌آموزی، طلبگی و دانشجویی را از همان سال‌های اول طلبگی آغاز کرد. خودش اهل قلم بود و اصرار داشت که شاگردانش نیز دست به قلم شوند. فعالیت‌های خود را محدود در قم یا یزد نکرده بود، از سیستان و بلوچستان گرفته تا سوریه و یمن، به فکر محرومین و مستضعفان و جهان اسلام بود. ساعت‌ها مطالعه و تدریس در زمینه‌ یهودیت، صهیونیسم و رسانه، شامه‌اش قوی کرده بود. تکیه کلامش به رفقا این بود: «بچه‌ها بجمبید! وقت کمه، خیلی کار داریم.»

کتاب «مردی که تعطیلی نداشت»، خاطراتی از طلبه خستگی‌ناپذیر و‌ اندیشمند مجاهد حسین فرج‌نژاد در قطع رقعی و 200 صفحه  به قلم محسن مؤمنی همزمان با چهلمین روز آسمانی‌شدنش توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

در برشی از این کتاب می‌خوانیم:

شما همگی به آقا مرتضی آوینی ارادت دارید، شهید آوینی هنرش در چه بود؟ در اینکه تحلیلگر سینما بود؟ نه! هنر شهید آوینی این بود که سینما را از منظر یک عقبه فکری و معرفتی می‌دید.

به نظرم استاد فرج‌نژاد، راه شهید آوینی را خیلی عمیق‌تر، قوی‌تر و دقیق‌تر حتی از خود شهید آوینی ادامه داد. البته شهید آوینی هم سن زیادی نداشت، شهید آوینی هم در حال رشد  بود، نسبت به سنش یک حکیم بود. مرحوم استاد فرج‌نژاد هم این راه را ادامه داد البته با دغدغه‌های دین شناختی، فلسفی و فقهی.

«بیانات حجه السلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه در جمع دوستان و شاگردان استاد فرج‌نژاد 2 مرداد 1400»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه