دنیای کتابمعرفی کتاب

«عشق در برابر عشق» ؛رمانی درباره زندگی امام حسن(ع) در بازار کتاب

ویراست تازه‌ای از کتاب «عشق در برابر عشق»، روایتی از زندگی و سیره کرم اهل بیت(ع)، امام حسن مجتبی(ع)، روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات کتابستان ویراست تازه‌ای از رمان «عشق در برابر عشق» نوشته امید کوره‌چی را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

امید کوره‌چی، نویسنده کتاب «عشق در برابر عشق»، با استفاده از ابزار ادبی و فضاپردازی داستانی، توانسته است قصه‌ای را خلق کند که حول زندگی امام حسن مجتبی(ع) می‌چرخد. «هرمز»، شخصیت خیالی داستان در روندی دراماتیک به حضور امام(ع) می‌رسد و داستان با این حضور، به پیش می‌رود.

«هرمز»، شخصیت اصلی رمان، جوانی ایرانی است که دوستدار علویان بوده اما دلباخته دختر یکی از اشراف عرب است. رسیدن به این عشق کشنده ماجرایی است که انسان‌های قصه را به یکدیگر ربط می‌دهد. برای این وصال هرمز مسیر سختی را در پیش دارد. رقیبان عشقی هرمز هم بیکار نیستند و امتیازات خاص خود را برای رسیدن به این معشوق عرب دارند. بالاخره قرار بر آن می‌شود که هرمز تن به یک مسابقه سخت و سنگین بدهد تا رسیدن به یار را درک کند.

مسابقه رزمی شروع می‌شود و هرمز نیز به این مصاف می‌پیوندد. کاش فقط این تنها شرط این ازدواج بود. مهریه سنگین معشوق عربی، خون محبوب واقعی هرمز یعنی امام حسن مجتبی(ع) است؛ این جاست که عشق در برابر عشق قد عَلَم می‌کند.

اشاره به مستندات تاریخی و روایی در جریان داستان یکی از ویژگی‌های داستان کوره‌چی است. نویسنده در پایان کتاب فهرست کاملی از منابع و در برخی موارد مختصری از واقعه مورد نظر را آورده است تا حرف غیر مستدلی به میان نیاورده باشد. خود این ارجاعات و توضیحات آنها به عنوان یک کتابچه کوچک در آخر این کتاب می‌تواند برای مخاطب و گسترده شدن دید او نسبت به داستان و فهم عمیق‌تر نسبت به آن بسیار مفید باشد.

انتشارات کتابستان چاپ هشتم این کتاب را روانه بازار نشر کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه