تازه های کتابدنیای کتاب

«پیامبر و شترهایش» به جمکران رسیدند

کتاب «پیامبر و شترهایش» نوشته هدی حشمتیان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

«پیامبر و شترهایش» به جمکران رسیدند

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «پیامبر(ص) و شترهایش» نوشته هدی حشمتیان با موضوع مهربانی پیامبر در انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

آشنایی و شناخت پیامبر و اهل بیت (ع) آثار فراوان روحی و معنوی برای کودک دارد که از نظر تربیتی قابل توجه است. معرفت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) موجب پرورش روحیه ایثار، فداکاری، عزت نفس، کمک به محرومان و نظایر آن می‌شود که در هر شرایطی برای یک مسلمان لازم است. شناخت اهل بیت(ع) عامل تشویق انسان به خداشناسی، عبادت، دعا و مناجات و در یک کلمه منشاء همه خوبی‌ها و زیبایی‌هاست.

یکی از راه‌های شناخت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) به کودکان داستان است. داستان علاوه بر تقویت قوه تصور کودک او را با زندگی پیامبران و ائمه آشنا می‌کند و این مسأله موجب افزایش رشد معنوی کودک می‌شود. کتاب «پیامبر(ص) و شترهایش» داستان‌هایی از رفتار مهربان پیامبر گرامی اسلام(ص) با حیوانات مخصوصا شترهاست.

کتاب پیامبر(ص) و شترهایش داستان چند شتر است که هرکدام به نوعی با پیامبر(ص) روبرو می‌شوند. به عنوان مثال یکی از داستان‌ها درباره شتری است که صاحبش اورا اذیت و آزار می‌کرده است. وقتی پیامبر به مدینه وارد می‌شود، صاحب شتر به خاطر مهربانی که از پیامبر(ص) می‌بیند شتر را آزاد می‌کند و صاحب شتر، شتر را به پیرزنی مهربان می‌بخشد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

پیامبر تا به امروز، مشکلات خیلی بزرگی را حل کرده بود و از سر راه برداشته بود. او راه دور و درازی را شبانه از مکه آمده بود تا رسیده بود به نزدیکیهای شهر یثرب. او سختیهای زیادی را در این راه، متحمل شده بود. اما انگار حاال یک کار خیلی سختتر پیش روی پیامبر بود. حال که میخواست وارد شهر شود، تمام مردم شهر، با اشتیاق منتظر ورودش بودند و هر کدام از آنها از ته قلبش دعا میکرد افتخار میزبانی پیامبر، نصیب او شود. گوش مخملی، مغزش از این فکرها سوت کشید و با خودش گفت: «من که یک شتر معمولی هستم، من را چه به این فکرها؟» اما این فکرها دست از سرش برنمی‌داشت…

کتاب «پیامبر(ص) و شترهایش» نوشته هدی حشمتیان با موضوع مهربانی پیامبر(ص) و با تصویرگری اعظم واضحی مقدم به قیمت ۵۵ هزار تومان و در ۵۲ صفحه با قیمت ۵۵ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه