تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

کتاب «سنگری» دوباره در بازار/ شهدای ظهر عاشورا چه کسانی بودند؟

کتابی دیگر از محمدرضا سنگری با عنوان «آینه داران آفتاب» دوباره از سوی چاپ و نشر بین الملل وارد بازار کتاب شد. این اثر روایتی از نماز ظهر عاشورا را تشریح می‌کند.

 

کتابی دیگر از محمدرضا سنگری با عنوان «آینه داران آفتاب» دوباره از سوی چاپ و نشر بین الملل وارد بازار کتاب شد.

این کتاب این بار با قیمت ۳۲۰ هزار تومان و چاپ هشتم در بازار موجود است.

در این مجموعه نهضت حسین(ع)، مردمی‌ترین حادثه تاریخ اسلام است که گره خوردگی عاطفی و مردم در عین ارزشمند بودن، آسیب‌های متعددی در پی داشته و تحریف و افزودن‌های فاقد استناد از آن جمله است و این کتاب سعی کرده با پژوهش‌های دقیق و کاوشگرانه از لابه لای شاخ و برگ‌ها حقیقت را بشناسد.

جلد اول این کتاب شامل ۴ فصل است که در فصل اول با عنوان مباحث تحلیلی، جایگاه و فضائل اصحاب حسین(ع) به فضیلت‌ها و ویژگی‌های یاران امام حسین(ع) پرداخته شده است. در فصل دوم به شهیدان پیشاهنگ و در فصل سوم به شهیدان نبرد نخستین و فصل چهارم به شهیدان نبرد تن به تن اختصاص یافته است.

این کتاب در پاسخ به سؤالات متعددی است که درباره چرا و چگونگی به حسین (ع)، پیوستن و شکل گیری منظومه عاشورا و نهضت بزرگ حسین(ع) و جایگاه آنها در ذهن ایجاد می‌شود.

در جلد دوم این کتاب در فصل پنجم دوتن از شهیدان نماز معرفی شده‌اند، در فصل ششم ۹ تن از شهدای پس از نماز شناسانده شده‌اند و در فصل هفتم که از گسترده‌ترین فصول کتاب است، توضیحاتی درباره ۲۴ تن از شهیدان بنی‌هاشم آورده شده است. در آخرین فصل این کتاب به شهیدان پس از امام(ع) پرداخته می‌شود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه