تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

۴ کتاب جدید از سید علی اکبر پرورش منتشر شد

۴ کتاب «آموزه‌هایی از قرآن»، «ما و پیامبر»، «علی و فاطمه» و «شناخت انسان» برگرفته از سخنرانی‌ها و درس‌های استاد سید علی‌اکبر پرورش، توسط نشر شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، استاد سید علی‌اکبر پرورش از جمله نوادری است که در طول حیات پربرکت خویش آثار و برکات فراوانی از خودش به‌یادگار گذاشت. فعالیت‌های بنیادین فرهنگی وی در دوران پیش از پیروزی انقلاب و پس از آن چشمگیر بود. کلام نافذش در روح و روان جوانان تأثیر شگفت‌آوری داشت و سخنرانی‌های پرشور و کلاس‌های معارف اسلامی وی از جذاب‌ترین جلسات دینی و فرهنگی بود که در دوران ستم‌شاهی جوانان را دور هم جمع می‌کرد و از آنان افرادی متعهد و معتقد و انقلابی می‌ساخت. با عالمان دینی و دانشمندان و صاحب‌نظرانی همچون مرحوم علامه طباطبایی، شهید مطهری و علامه محمدتقی جعفری و بسیاری از بزرگان دیگر ارتباط پیوسته و عمیق داشت و افکار و اندیشه‌های خود را با آنان مطرح و تبادل نظر می‌کرد. کلامش همه شیرین و لطیف و معرفت‌آموز و شنیدنی بود و با بیان معارف دینی و لطایف دقیق به عمق معرفت مخاطبانش می‌افزود.

این روزها به همت انتشارات شهید کاظمی چهار کتاب «آموزه‌هایی از قرآن»، «ما و پیامبر»، «علی و فاطمه» و «شناخت انسان» که برگرفته از سخنرانی‌ها و درس‌های استاد سید علی‌اکبر پرورش است، به زیور طبع آراسته و راهی بازار نشر شده است. محور اصلی هر کتاب براساس عنوان هر کتاب است و در هر فصل از یک منظر مهم مباحث مختلف مورد توجه قرار گرفته است. این مسائل به‌گونه‌ای بازگو شده که فهم مطالب برای مخاطب جوان و بزرگسال راحت، روان و خواندنی است.

در بخشی از کتاب «آموزه‌هایی از قرآن» آمده است:

کسی که حساب‌ و کتاب می‌کند امروز سه ساعت در راه خدا کار کردم، امروز فلان کمک را کردم، این یک انسان محاسبه‌گر است. این می‌خواهد از خدا طلبکاری کند. حداقلش این است که توقف می‌کند. اگر تمام هستی‌ام را وقف کنم، حق ندارم یک ذره احساس طلب کنم. چون او بر من حاکم است. او به من حیات داده است. حتی اگر حیات را تقدیم به او کنم، کاری نکرده‌ام. این است که روح طلبکاری یکی از عوامل بسیار مهمی است که مانع درک حقایق می‌شود. آنجا که تمام وجودم را غرور گرفته باشد و احساس طلب از او می‌کنم، جز ذلت و زبونی چیزی نیست.

علاقه‌مندان جهت مشاهده و تهیه این کتاب می‌توانند به کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور مراجعه و یا از طریق سایت من و کتاب manvaketab.com و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را تهیه کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه