تازه های کتابدنیای کتاب

«آقا مهدی زین‌الدین»؛ اثر برگزیده خانه کتاب و ادبیات ایران در جشنواره فیلم کوتاه تهران

خانه کتاب و ادبیات ایران، با بررسی آثار سی‌و‌نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» را به‌دلیل بهره‌مندی از دو کتاب «تنها زیر باران» و «نیمه پنهان ماه» به‌عنوان اثر برگزیده خود معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران به نقل از خبرگزاری کتاب ایران، سی‌و‌نهمین دوره فیلم کوتاه تهران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در آیین اختتامیه که عصر دوشنبه(۲آبان‌ماه) در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، برترین آثار این رویداد در دو بخش ملی و بین‌الملل معرفی و از برگزیدگان ۱۶ بخش تجلیل به‌عمل آمد.

خانه کتاب و ادبیات ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد، فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» را به‌عنوان فیلم برگزیده خود معرفی کرد. این اثر به کارگردانی سجاد معارفی با بهره‌گیری از دو کتاب «تنها زیر باران» و جلد پنجم از مجموعه «نیمه پنهان ماه» با محوریت زندگی شهید زین‌الدین به روایت همسر شهید، ساخته شده است.      
     
گروه داوری خانه کتاب و ادبیات ایران پس از بررسی همه آثار حاضر در سی‌و‌نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران، ضمن تحسین فیلم «آقا مهدی زین‌الدین» از سازنده این اثر با اعطای لوح و هدیه تقدیر و اعلام کرد این موسسه در دوره بعدی جشنواره فیلم کوتاه تهران  به بهترین اثر با سوژه‌های مرتبط به کتاب، کتابخوانی، کتابفروشی، ارکان نشر و فضاهای مرتبط با این حوزه جایزه ویژه اعطا خواهد کرد؛ همچنین خانه کتاب و ادبیات ایران در سال پیش رو از تولید، ساخت و توزیع آثاری که با موضوعات یاد شده و اقتباس از کتاب‌های ایرانی در قالب‌های مختلف ساخته شوند، حمایت می‌کند.
 
جشنواره فیلم کوتاه تهران به برگزیدگان ۱۶ بخش شامل بهترین موسیقی،‌ بهترین گریم، بهترین طراحی صحنه و لباس، بهترین طراحی جلوه‌های ویژه،‌ بهترین بازیگری،‌ بهترین فیلم‌برداری، بهترین تدوین،  بهترین صدا، تحقیق و پژوهش در فیلم مستند، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی، بهترین کارگردانی فیلم مستند،‌ بهترین کارگردانی فیلم تجربی، بهترین کارگردانی فیلم داستانی و بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ملی با اهداء جایزه و لوح سپاس تجلیل کرد.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از ۲۷ مهر تا ۲ آبان در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه