دنیای کتابمعرفی کتاب

«ابوعلی کجاست» به چاپ نوزدهم رسید/ شهیدی که با تغییر هویت مدافع حرم شد

چاپ نوزدهم کتاب «ابوعلی کجاست»‌ خاطرات خودگفته شهید مدافع حرم مرتضی عطایی به قلم نوید نوروزی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر و راهی بازار نشر شد.

شهید مرتضی عطایی، یکی از شهدای مدافع حرم مشهدی است که قصه جالبی دارد. او برای اینکه بتواند به جمع مدافعان حرم اضافه شود، خود را به‌عنوان یکی از اهالی افغانستان جا می‌زند و در کنار دلاوران تیپ پرافتخار فاطمیون، عازم نبرد با تروریست‌های دست‌پرورده استکبار می‌شود.

 

 

«ابوعلی کجاست»؛ حاصل ۱۰ ساعت گفت‌وگو با مرتضی عطایی(ابوعلی) جانشین تیپ عمار لشکر فاطمیون از روزهای مبارزه و مقابله با تروریست‌های تکفیری است. این خاطرات، قرار بوده برای نگارش کتابی درباره شهید مصطفی صدرزاده، یار غار او استفاده شود اما مرتضی عطایی یا همان «ابوعلی» هم در میدان نبرد با تکفیری‌ها در لاذقیه سوریه به شهادت می‌رسد، از همین رو، خاطراتش در قالب کتابی مستقلی با عنوان «ابوعلی کجاست» منتشر می‌شود.

در این کتاب ۱۴۴ صفحه‌ای افزون بر زندگی‌نامه شهید، شعرهایش و عکس‌هایی از دوران حیات و حضور او در جبهه مقاومت نیز به چاپ رسیده است.

بنابراین گزارش، چاپ نوزدهم «ابوعلی کجاست» که تحقیق و مصاحبه آن برعهده محمدمهدی رحیمی بوده و تدوین آن توسط نوید نوروزی صورت گرفته است، با شمارگان ۱۵۰۰نسخه و قیمت ۲۷هزار تومان از طرف انتشارات «راه یار» منتشر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه