اخبار انجمندنیای کتاب

اولین واکنش به نامه کتابفروشان

معاون وزیر ارشاد: نامه اعتراضی کتابفروش‌‌ها روی میز وزیر/«طرح بهارانه کتاب» برگزار نمی‌شود

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، با تعطیلی کتابفروشی‌ها گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر برگزاری طرح «بهارانه» مطرح می‌شد تا کتابفروشی‌ها از این تنگنا خارج شوند، اما ظاهرا تمام طرح‌ها در نمایشگاه کتب دینی و قرآن تجمیع شده است.

 

 

*تصمیمی برای برگزاری طرح فصلی فروش کتاب نداریم

محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد در گفت وگو با خبرنگار فارس با تائید این موضوع عنوان کرد: با توجه به برگزاری نمایشگاه کتب دینی و قرآن از ۱۱ اردیبهشت به شکل مجازی، «طرح بهارانه کتاب» نخواهیم داشت.

وی در توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: فروش کتاب در نمایشگاه کتب دینی و قرآن فراهم شده و مخاطبان می‌توانند کتاب‌های مدنظر خود را خریداری کنند.

به گفته معاون وزیر ارشاد، نمایشگاه کتب دینی و قرآن امسال با تمهیدات بهتر و به شکل مجازی برگزار خواهد شد تا پاسخگوی نیاز مراجعان باشد.

وی گفت: در ماه‌های آتی بر اساس شرایط پیرامون طرح‌های فصلی کتاب تصمیم‌گیری خواهد شد. بنابراین در حال حاضر تصمیم اولیه، برگزاری نمایشگاه قرآن است.

* ورود کتابفروشی‌ها به فهرست مشاغل گروه یک آسان نیست

جوادی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که طی چند روز اخیر اعتراضات گسترده کتابفروشی‌ها را شاهدیم و آنها معتقدند کتابفروشی باید فهرست مشاغل گروه یک باشد. در این راستا تدبیر و تغییری در وضعیت حال شده؟ گفت: نامه به وزیر ارشاد ارسال شده و پیگیری آن در ستاد ملی کرونا با آقای وزیر است؛ چون ایشان در ستاد کرونا حضور دارد و این ماجرا از حد معاونت فرهنگی فراتر است.

وی ادامه داد: تغییر وضعیت کتابفروشی‌ها در جدول مشاغل ساده نیست و آقای وزیر باید این مساله را مطرح و از سوی ستاد تصمیم‌گیری شود، اما احتمالا پیش از این طرح و بررسی شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه