تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

«خانه‌ای با عطر ریحان» روایتی از شهید محمدهادی ذوالفقاری به چاپ دهم رسید

«خانه‌ای با عطر ریحان» روایتی داستانی از خاطرات شهید مدافع حرم، محمدهادی ذوالفقاری به قلم الناز نجفی به چاپ دهم رسید.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «خانه‌ای با عطر ریحان» روایتی داستانی از خاطرات شهید مدافع حرم، محمدهادی ذوالفقاری به قلم الناز نجفی با قیمت ۸۵ هزار تومان به چاپ دهم رسید.

محمدهادی شب شهادت امام هادی علیه‌السلام به دنیا آمد و در زندگی‌اش شیفته شهید ابراهیم هادی شد. از فعالیت در کف بازار تهران و فلافل فروشی تا مهاجرت به حوزه علمیه نجف و حضور در جبهه‌‌های جنگ علیه داعش کنار حشدالشعبی، در ۲۶ سال فراز و نشیب زندگی‌اش رقم خورد. طبق وصیتش در وادی‌السلام نجف و نزدیک مولایش امیرمؤمنان به خاک سپرده شد و در کنار مزار یادبود ابراهیم هادی در بهشت زهرا هم یادبودش را ساخته‌اند.

آنچه در «خانه‌ای با عطر ریحان» می‌خوانید روایت داستانی و مستند از فراز و نشیب زندگی شهید «محمدهادی ذوالفقاری» است که «الناز نجفی» در قالب روایت اول شخص، منِ هادی ذوالفقاری، از زبان شهید و به نیت عشق و ارادت محمدهادی به امام دهم گرد آورده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

توی آن شبِ خنکِ پاییزی، دستانم را به اطراف باز کردم، سرم را رو به آسمان گرفتم و نفس‌هایی عمیق کشیدم! ناگهان به یاد یکی از جمله‌هایی افتادم که آیت‌الله کشمیری در کتاب خاطرات خود نوشته بود: «وادی‌السلام؛ عطری، چون عطر ریحان دارد!»

با یادآوری آن جمله، واقعاً به نظرم رسید بوی سرمست‌کننده و بی‌نظیر ریحان‌هایی تازه چیده شده، در اطراف پخش شده است. بو کشیدم و وجودم سرشار از لذت شد!

آنجا مثل بهشتی بر روی زمین، بی‌مثال و توصیف‌نشدنی بود! به حال کسانی که در دلِ آن، آرام گرفته بودند غطبه خوردم و یک‌آن حسی شیرین درونم را پُر کرد!

افکار و دلبستگی‌های دنیایی‌ام را از ذهن و دلم بیرون ریختم و زیر خاک‌های وادی‌السلام دفن کردم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه