تازه های کتابدنیای کتاب

داستان زندگی یک جهادگر موضوع کتاب جدید «سارا عرفانی» شد

داستانی زندگی جهادگر آسمانی ‌امیرمحمد اژدری جدیدترین اثر سارا عرفانی منتشر شد.

 

«شمرون کُناردون»؛ اثر جدید نویسنده کتاب «پنجشنبه‌ فیروزه‌ای» با محوریت زندگی جهادگر شهید امیر محمد اژدری (عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا (ع)) توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

امیر محمد اژدری وقتی آسمانی شد ۲۵ساله بود؛ اما به گفته‌ اطرافیانش که او را به خوبی می‌شناختند، بیش از دو برابر سنش برای رفع محرومت از چهره‌ شهر و کشورش تلاش کرد.

مسئولیت گروه پزشکی و درمانی امام رضا(ع)، مسئولیت گروه عمرانی امام رضا(ع) و عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع) بود. اژدری در اکثر استان‌های کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه، ایلام و… سابقه انجام فعالیت‌های جهادی داشت.

او در حادثه زلزله کرمانشاه از پیشگامان جهادی برای کمک به مردم زلزله‌زده بود. با وجود عدم حمایت‌ها، کم‌کاری‌های برخی مسئولین و کمبود‌ها و نواقص، هیچ‌گاه از پای ننشست و تا حد امکان، تلاش خود را برای آبادی سرزمینش دریغ نکرد.

این کتاب، گوشه‌ای از زندگی ‌امیرمحمد اژدری را از نگاه خودش در قالب داستانی به تصویر کشیده است. روایتی خواندنی و جذاب که به قلم سارا عرفانی نویسنده خوش ذوق انقلابی به رشته تحریر در آمده است.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

روی گوشی‌اش سرک می‌کشم. رفته سراغ پست‌های قدیمی‌تر. دارد کپشن پست‌هایم را یکی‌یکی می‌خواند و در هر کدام که آرزوی شهادتی هست، روی پیشانی‌اش می‌کوبد و آه بلندی با بازدم بیرون می‌دهد. بخار آهش در هوای سرد بهمن، ابر‌های کوچک را آماده‌ باریدن می‌سازد. چند دقیقه‌ای هست روی پستی که بعد از شهادت شهید حججی گذاشته بودم، گیر کرده. هی با بغض زمزمه می‌کند: «و از آن روز سرم میل بریدن دارد» و هی دست می‌کشد روی سر و صورتش و هی اشک‌هایش می‌چکد. یکهو خم می‌شود روی سنگ. دو تا دست لرزانش را می‌گذارد دور صورت عکس. زمزمه می‌کند: «امیر جان!»

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه