تازه های کتابدنیای کتاب

«دختر موشرابی»؛ داستانی از دل تاریخ

انتشارات کتابستان معرفت رمان «دختر موشرابی» نوشته محمد حسین‌زاده را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

انتشارات کتابستان معرفت «دختر موشرابی» نوشته محمد حسین‌زاده را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

داستان این رمان  در زمان حال روایت می شود، ولی به صورت اپیزودیک به گذشته ارجاع دارد. مخاطب در رجوع به گذشته در این رمان با مقاطع مهم تاریخی همچون قرارداد ترکمانچای و ماجرای کشف حجاب رضاخانی که به نوعی پای بیگانگان در آن در میان است،‌ آشنا می‌شود. 

بنا به گفته محمد حقی، مدیر انتشارات کتابستان، حسین‌زاده در تلاش است تا به مخاطب بر اساس مستندات تاریخی نشان دهد هر جا پای بیگانگان در میان بوده است و در تعامل با دشمنان خارجی ما باخته‌ایم و این تعامل به پیروزی ما منتهی نمی‌شود. به نوعی با اشاره به اتفاقات در گذشته برای امروزمان عبرت بگیریم.

 

داستان اول کتاب در خرداد 96 می‌گذرد و داستان دوم، روایتی است دو قرنی از تاریخ معاصر ایران که از ترکمنچای شروع می‌شود و تا اواخر قرن چهاردهم خورشیدی ادامه پیدا می‌کند.

 این رمان که از زبانی طنز نیز بهره جسته‌ است،‌ به دور از تحقیر و لودگی، فضایی عبرت‌آموز را خلق کرده است و در پایان با تلنگری اساسی، مخاطب را به اندیشیدن در باب عشق و جنگ وا می‌دارد.

«دختر موشرابی»، به نویسندگی  محمد حسین‌زاده و در 228 صفحه و  با قیمت 45 هزار تومان توسط نشر کتابستان معرفت به تازگی چاپ و منتشر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه