تازه های کتاب

روایت‌هایی از زندگی شهید مدافع حرم نوید صفری در اثری با نام «شهید نوید»

شهیدی که در بوکمال طبق خواست خود به شهادت رسید.

روایت‌هایی از زندگی شهید مدافع حرم نوید صفری در اثری با نام «شهید نوید» از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار کتاب شد، این‌شهید در صحرای بوکمال سوریه، همان‌طور که خودش خواسته‌ بود، بی‌سر به شهادت رسید.

کتاب «شهید نوید» نوشته مرضیه اعتمادی دربرگیرنده زندگی‌نامه شهید نوید صفری از شهدای مدافع حرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شد.

این ‌کتاب مجموعه روایت‌هایی از زندگی شهید صفری را از زبان خانواده، دوستان و همسر شهید شامل می‌شود. این ‌شهید ۱۶ تیر سال ۱۳۶۵ در محله‌ تهرانپارس تهران، متولد شد و در نهایت در صحرای بوکمال سوریه، همان‌طور که خودش خواسته‌ بود، بی‌سر به شهادت رسید.

بین خاطرات و روایت‌های این‌کتاب، دست‌خط‌های شهید صفری هم درج شده‌اند. در بخشی از این‌کتاب آمده است:

«تا بقیه برسند همین‌جا روی این‌سکو بنشینم و نفسی تازه کنم. اگر نوید الان این جا بود می‌نشست کنارم و شروع می‌کرد به خواندن. یادش بخیر. وقتی توی خانه با هم تنها می‌شدیم، می‌آمد می‌نشست لبه‌ اپن آشپزخانه، پاهایش را آویزان می‌کرد و تکان‌تکان می‌داد. بعد هم شروع می‌کردن به خواندن. من هم که مشغول کارهای خودم بودم. ناهار را آماده می‌کردم، ظرف‌های شسته‌شده را خشک می‌کردم و می‌گذاشتم توی کابینت. ادویه‌ غذا را می‌چشیدم و نمکش را پنهان از چشم نوید بیشتر می‌کردم ولی فکر و حواسم پیش نوید بود.

 

خلوت مادر پسری‌مان همیشه برکت داشت. برکتش مقتل‌هایی بود که نویدم می‌خواند. من هم می‌نشستم روی صندلی آشپزخانه و دل می‌دادم به مقتل‌خوانی‌هایش. نور و عطر روضه‌ها و اشک‌هایی که سر می‌خوردند روی صورت ماهش، می‌پیچید توی آشپزخانه‌ کوچک‌مان، می‌رفت لابه‌لای طعم خورشت‌ها و همراه برنج‌ها قد می‌کشید و مثل پیچک‌، همه‌ خانه را می‌گرفت. مادر خوشبختی بودم که خورشتم با آهنگ روضه‌های پسرم جا می‌افتاد، نه؟»

این‌کتاب با ۲۰۸ صفحه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه