تازه های کتاب

زندگی کنیزان و زنان صدر اسلام را در«ناتا» بخوانید

«ناتا» نام رمانی است تاریخی، مذهبی از صدر اسلام که از سرگذشت بردگی تا کنیزی و همسایگی با اهل بیت (ع) را به تصویر می‌کشد.

«ناتا» نام رمانی است تاریخی، مذهبی از صدر اسلام که از سرگذشت بردگی تا کنیزی و همسایگی با اهل بیت (ع) را به تصویر می‌کشد. این داستان شما را با زندگی کنیزان و زنان در صدر اسلام بیشتر آشنا خواهد کرد.

نویسنده بر آن است تا تحولات اجتماعی ناشی از ظهور اسلام را با تکیه بر مسائل زنان و حقوق بردگان به تصویر بکشد.

روایت داستان از دو زاویه دید متفاوت، تأثیرات مختلف اسلام را بر قشرهای گوناگون اجتماع ترسیم می‌کند. واقعه غدیر و وقایع سیاسی پس از وفات پیامبر (ص) از دیگر مسائلی است که نویسنده به آن می‌پردازد. او تلاش می‌کند تا با ترسیم واکنش‌های شخصیت‌های مختلف داستان، وقایع این برهه از تاریخ اسلام را به نمایش بگذارد.

برشی از کتاب 

از زیر پارچه‌ای که روی سرم بود چهره دوزن دیگر  را تشخیص ندادم.
هم اسب جلوی درب خانه ایستاد هم قلب من، حس می‌کردم نمی‌توانم حرکت کنم هیچ صدایی را نمی‌شنیدم. دقایقی گذشت جوان بلند قامتی در چارچوب در قرار گرفت.

از شرم سربه زیر داشت، پاهایم را زیر شکم اسب محکم کردم انگار دلم نمی‌خواست پیاده شوم. از کنارم گذشت، با قیس و ثابت روبوسی کرد و دست پدرش را بوسید و برادرانش را در آغوش کشید. به طرف اسب آمد شرم نمی‌گذاشت دست مرا بگیرد و به خانه ببرد.

«ناتا» رمانی تاریخی، مذهبی از صدر اسلام با محوریت بردگی و کنیزی و تحولات و اتفاقات صدر اسلام با اشاره به گوشه‌هایی از زندگی اهل بیت (ع) به قلم زهرا باقری در قطع رقعی و ۲۵۴ صفحه  به رشته تحریر در آمده و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

 

قابل تهیه از کتابفروشی های عضو انجمن خوشه در سراسر ایران.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه