تازه های کتابدنیای کتاب

سه‌گانه زیست اخلاق‌مدار سید‌علی شجاعی برای کودکان و نوجوانان

«سه،‌ دو‌، یک شادی»؛ سومین مجلد از سه‌گانه زیست اخلاق‌مدار نوشته سیدعلی شجاعی روانه بازار نشر شد.

کتاب تازه سید‌علی شجاعی برای مخاطب کودک و نوجوان با عنوان «سه، دو، یک، شادی» توسط نشر نیستان منتشر و روانه بازار نشر شده است. 

 

 

شجاعی بعد از سه‌گانه‌های «فلسفه برای کودکان» و «مهارت‌های زندگی برای کودکان» و انتشارشان به بیش از هشت زبان در کشورهای مختلف و برنده شدن بیش از پنج جایزه داخلی و خارجی این بار سه‌گانه زیست اخلاق‌مدار را برای کودکان تالیف کرده است.

این مجموعه تلاش دارد در سه محور اساسی اخلاقی را برای مخاطب کودک و نوجوان تبیین کند، «سه‌، دو،‌ یک شادی» سه‌گانه سوم از این مجموعه است،‌ پیش از این «باغبان خاک دیگری» با مفهوم صبر و «این من‌های بازیگوش» با موضوع خرد جمعی اولین  و دومین جلد از این سه‌گانه منتشر و مورد استقبال مخاطب قرار گرفته بود.

شجاعی در گانه سوم این مجموعه یعنی «سه‌،‌ دو،‌ یک شادی» اخلاق پسندیده دیدن داشته‌ها و لذت بردن از آن‌ها و توانایی شادی با هر چه هست را مضمون قصه قرار داده است.

شجاعی داستان کودکان محله‌ای را روایت می‌کند که عصر آخرین روز تابستان می‌خواهند حسابی خوش ‌بگذارنند،‌ اما به سراغ هر بازی و وسیله‌ای که می‌روند،‌ موفق نمی‌شوند… .

تصویرگری‌های کتاب تازه شجاعی را نیز نرگس طهماسبی بر عهده داشته است،‌ طهماسبی  تلاش کرده است که تکنیک را هم شأن ایده ببیند و همچنان که در پی نوآوری مضمون است، در اجرا هم سرآمد باشد. آنچه در آثار وی بیش از همه چیز به چشم می‌آید پیگیری خلاقیت توأمان محتوا و قالب است و رسیدن به نقطه‌ای که برای هر دو حوزه بهترین ترکیب تقدیم مخاطب شود.

او در کتاب  تازه شجاعی تلاش کرده علاوه بر موفقیت‌آفرینی‌هایی افزون بر متن، از دنیای رئال داستان نیز قدم بیشتر بگذارد و جهان خیال‌انگیز کودک را از هر سو گسترده‌تر کند.

انتشارات نیستان این کتاب را در 32 صفحه گلاسه به قیمت 66هزار تومان منتشر کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه