معرفی کتاب

محفل خردمندان منتشر شد

به گزارش خوشه، جایگاه علم و دانش در اندیشه‌ رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدّظلّه‌العالی) متناظر با ارزش و اهمیّت علم و معرفت در کتب حیات‌بخش اسلام بسیار والاست؛ ازاین‌رو دیدارهای نوبه‌ای ایشان با اساتید حوزه و دانشگاه، معلّمان و فرهنگیان، نخبگان علمی، طلّاب، دانشجویان و دانش‌آموزان در سه دهه‌ گذشته، از پرتکرارترین دیدارها بوده است.

در این دیدارها عملاً خط‌مشی علمی کشور مورد بررسی و تحلیل واقع می‌شود و دیدگاه‌های دانشگاهیان درباره‌ شرایط و موانع این مسیر بیان می‌شود. نظرات کاربردی و ارزشمند اساتید که هر کدام به بخشی از مسائل مهم نظام عالی آموزشی کشور می‌پردازند، می‌تواند راه‌گشای تصمیم‌گیران کلان کشور در حوزه‌ی آموزش عالی باشد.

نظر به اهمیت این دیدارها، انتشارات انقلاب اسلامی، بیانات معظّمٌ‌له در دیدار رمضانی اساتید دانشگاه‌های کشور و همچنین سخنان اساتید محترم در محضر رهبر انقلاب اسلامی در ۰۲/خرداد/۱۳۹۷ را در کتاب حاضر منتشر کرده است.

در فصل اول این کتاب ۱۱۰ صفحه‌ای متن سخنرانی جمعی از اساتید همچون آقایان دکتر شاهین آخوندزاده، شهاب اسفندیاری، محمد جمشیدی، محمدرضا جوادی یگانه، فرزاد جهان‌بین، سرکار خانم مریم حاج عبدالباقی و … آورده شده است.

همچنین فصل دوم کتاب محفل خردمندان حاوی بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی در این دیدار و شامل موضوعات درگیرشدن دانشگاه‌ها با مسائل کشور در حل مشکلات، نقش دانشگاه‌ها در تربیت اخلاقی، فرهنگی و هویتی، ضرروت تحول در دانشگاه‌ها، وظیفه‌ دانشگاه در تربیت دانشجو امیدوار و خوش‌بین به آینده، جایگاه آبرومند کشور در دنیا، علی‌رغم بیشترین دشمنی‌های استکبار جهانی و … است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه