تازه های کتابدنیای کتاب

نمایشگاه قرآن جلوه‌ای باشکوه از درخشش بانوان قرآنی به نمایش گذاشته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محفل انس با قرآن ویژه بانوان سی‌امین دوره نمایشگاه قرآن کریم گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم جلوه‌ای باشکوه از درخشش بانوان قرآنی به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محفل انس با قرآن ویژه بانوان که جمعه (هجدهم فروردین‌ماه) در محل برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن را نقطه عطفی در ادوار مختلف این نمایشگاه برشمرد و گفت: این نمایشگاه به لحاظ کمی و کیفی در سطح بالایی برپا شده و در شان ام‌القرای جهان اسلامی و انقلاب اسلامی باعث تفاخر و در عین حال سربلندی امت انقلابی شده است.
 
وی با بیان اینکه امسال با بسیج امکانات، مساحت نمایشگاه  به دوبرابر افزایش یافته است، گفت: از ویژگی‌های بارز نمایشگاه بزرگ قرآن این است که در مقابل چشم همگان عظمت فعالیت فرهنگی و تاثیرگذاری آن به تصویر کشیده می‌شود.
 
وی با اشاره به بازدید چند ساعته شب گذشته خود از بخش‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: برای دهه هشتادی و دهه نودی‌ها برنامه‌های فرهنگی و  هنری مختلفی در نمایشگاه امسال تدارک دیده شده است و با همت بخش‌های مختلف، ظرفیت تاثیرگذاری عظیم فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان به رخ کشیده شد.
 
اسماعیلی ادامه داد: این نمایشگاه امسال به‌طور همزمان در 15 مرکز استان در حال برگزاری است و امیدواریم از سال آینده به‌صورت گسترده‌تری در شهرهای مختلف کشور برگزار شود.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در حوزه بانوان اقدامات خوبی در معاونت قرآن و عترت آغاز شده است، تصریح کرد: این محفل نورانی که امسال برای دومین سال متوالی در محل نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود، ابتکار خوبی است که بانوان خلاق، حافظین قرآن، پژوهشگران و اندیشمندان قرآنی در جامعه بانوان در آن حضوری فعال و‌موثرثمر دارند ازسوی دیگر نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم جلوه‌ای باشکوه از درخشش بانوان قرآنی به نمایش گذاشته است.
 
اسماعیلی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم اتفاق مهمی در سبک زندگی خانواده‌ها رخ دهد، بانوان فرهیخته از مهمترین نقش‌آفرینان این تحول به شمار می‌روند، گفت: امیدواریم با ترویج سبک زندگی قرآنی این تحول مهم را در جامعه ایرانی به پیش ببریم.
 ‏
وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عبور از دولت اسلامی به‌عنوان مرحله سوم تحقق تمدن نوین اسلامی و ورود به جامعه اسلامی از ماموریت‌های مهم دولت انقلابی است، جامعه اسلامی به معنای ترویج سبک زندگی مومنانه براساس ارزش‌های ایرانی اسلامی است و بانوان گرامی از مهمترین نقش‌آفرینان این مسیر به حساب می‌آیند.
 
وی افزود: انقلاب اسلامی در گام دوم خود به دنبال نقطه آرمانی تمدن نوین اسلامی است و این تمدن بعد از تکمیل و ارتقای مراحل قبلی که مهمترینش جامعه اسلامی است ، اتفاق خواهد افتاد.
 
وی با اشاره به اینکه برپایی باشکوه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در نخستین روزهای سال جدید، نویدبخش آغاز خوشی در حوزه ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است، گفت: جامعه اصیل ایرانی پس از گذشت 44 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر تکامل خودش قرار دارد. در این مسیر هیچ ارتجاعی پذیرفتنی نیست و هیچ بازگشت به عقبی نباید اتفاق بیفتد زیرا جامعه اسلامی 45سال پیش علیه برهنگی و کشف حجاب قیام کرده و از سویی 90 سال پیش در دوره رضاخان در گوهرشاد پای ارزش‌های انقلابی اسلامی ایستاده است. اینچنین جامعه‌ای اجاز به بازگشت به دوران جاهلی را نخواهد داد.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از شرکت در محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان از بحش‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید به عمل آورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه