دنیای کتاب

وزارت ارشاد با پست به توافق نرسید/ بار مالی ۱۵ میلیارد تومانی خدمات پستی

معاون امور فرهنگی درباره تفاهم معاونت امور فرهنگی با پست جمهوری اسلامی ایران برای استمرار خدمات پستی به ناشران توضیحاتی ارایه داد.

 

 

در پی ارسال پیامک خانه کتاب مبنی بر عدم تمدید قرارداد و درخواست افزایش نرخ توسط شرکت ملی پست و خارج از دسترس بودن سامانه پست کتاب، معاون فرهنگی وزارت ارشاد توضیحاتی ارائه داد.

یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به گفت‌و‌گوهای مکرر با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای استمرار خدمات پستی به ناشران گفت: به‌رغم تلاش‌های صورت ‌گرفته و جلسات و مذاکرات متعدد هنوز با شرکت پست درباره استمرار خدمات پستی به ناشران به توافق نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: قرارداد جدیدی که شرکت پست پیشنهاد داده است منجر به افزایش هزینه‌های پستی ناشران خواهد شد. با توجه به استفاده گسترده ناشران از این خدمات که بخشی از آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می‌شود و بار مالی این توافق برای این وزارتخانه حدود پانزده میلیارد تومان است، هنوز امکان عقد قرارداد جدید فراهم نشده است.

احمدوند اظهار امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم با تعامل خوب و‌ نگاه فرهنگی وزارت ارتباطات همچنان ناشران و‌ کتابخوانان از خدمات شرکت پست بهره‌مند باشند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تصریح کرد: توجه به فعالیت‌های فرهنگی که مدنظر قانونگذار بوده است، امیدواریم مصوبات حمایتی از عرصه فرهنگ مورد توجه دستگا‌ه‌های ارایه‌دهنده خدمات باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه