تازه های کتابدنیای کتاب

کمیسیون برجام روی میز کتاب‌فروشی‌ها

«کمیسیون برجام» با روایت آنچه در طول مذاکرات از ابتدای مسیر تا انتهای آن رخ داده است، سند تاریخی ارزشمندی از برهه‌ای مهم در تاریخ معاصر ایران است که به همت مرتضی احمدی گردآوری شده است.

«کمیسیون برجام» با روایت آنچه در طول مذاکرات از ابتدای مسیر تا انتهای آن رخ داده است، سند تاریخی ارزشمندی از برهه‌ای مهم در تاریخ معاصر ایران است که به همت مرتضی احمدی گردآوری شده است.

 

 

 مذاکرت هسته‌ای ایران و پنج‌ به‌ اضافه یک در ۱۴ جولای ۲۰۱۵ به ایستگاه پایانی خود رسید؛ ایستگاهی که برنامۀ جامع اقدام مشترک (برجام) نام گرفت. این توافق موافقان و مخالفان بسیاری داشت که از زمان مذاکرات تاکنون، بحث‌های زیادی درباره آن کرده‌اند.

یکی از مهم‌ترین و مفصل‌ترین بحث‌هایی که درباره برجام شد، مباحثات انجام‌ شده در «کمیسیون برجام» بود که پیش از تصویب آن، در مجلس شورای اسلامی شکل گرفت و موافقان و مخالفان و منعقدکنندگان برجام در آن به بحث نشستند.

کتاب «کمیسیون برجام» شرح مذاکرات و مباحثات انجام‌شده در آن کمیسیون، بدون هیچ تحلیل و توضیح اضافه‌ای است. از این منظر، یک کتاب سندی به‌شمار می‌رود و می‌تواند محل رجوع پژوهشگران و مورخان قرار بگیرد.

در کتاب «کمیسیون برجام» به آنچه که در کمیسیون برجام از ابتدای آغاز به فعالیت گذشته است، هریک از طرفین در طول مذاکرات چه صحبت‌هایی کرده و چه موضوعاتی را پیش کشیده است، بین منعقدان برجام چه حرف‌ها و بحث‌هایی ردوبدل شده و طرفین چه تعهداتی داده و تا چه اندازه به انجام این تعهدات و عملی کردن آن وفادار مانده است، بدون سوگیری و تحلیل جانبدارانه در کتاب کمیسیون برجام آورده شده‌اند.

«کمیسیون برجام» با روایت آنچه در طول مذاکرات از ابتدای مسیر تا انتهای آن رخ داده است، سند تاریخی ارزشمندی از برهه‌ای مهم در تاریخ معاصر ایران است که گردآوری اسناد و انجام پژوهش‌های آن به همت مرتضی احمدی صورت گرفته و انتشارات امیرکبیر آن را در ۴۹۲ صفحه و به قیمت ۱۰۴ هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه