تازه های کتابدنیای کتاب

۴۴۰ ضرب‌المثل‌ “آبکی” پشت ویترین کتابفروشی‌ها!

غلامرضا حیدری ابهری کتابی به نام «ضرب المثل‌های خیس» برای کودکان و نوجوانان نوشت.

کتاب «ضرب‌المثل‌های خیس»، کتابی است که به قلم غلامرضا حیدری ابهری از نویسندگان کشورمان به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شده است.

این اثر حکایت‌گر ضرب‌المثل‌هایی است که در آن‌ها کلمه آب یا کلمات مرتبط با آن به کار رفته است.

تصویرگری‌ها و کاریکارتورهای سام سلماسی، چاپ دورنگ، قطع مناسب، گردآوری ۴۴۰ ضرب‌المثل و همچنین نقل شرح و توضیح و قصه آنها با قلمی روان و دلنشین، کتاب ضرب‌المثل‌های خیس را به کتابی خواندنی تبدیل کرده است.

کتابی که از نوجوانان تا بزرگسالان مخاطب آن هستند و شیرینی ضرب‌المثل‌های ایرانی را به کام مخاطب می‌چشاند و سعی دارد آنها را بار دیگر نقل و نبات محافل کند. کتابی که نه تنها برای خوانندگانش پندآموز است بلکه کمک می‌کند تا در کلام و گفتار نیز سخنانی نغز و حکیمانه بر زبان جاری شود.

ضرب‌المثل‌های خیس به قلم غلامرضا حیدری ابهری و در ۲۰۰ صفحه و با قیمت ۴۴ هزار تومان توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شد.

برشی از کتاب:

وقتی تصمیم گرفتی کتابی را بخوانی، حتماً بخوان. حتی اگر یک آدم بی عقل گفت که کتاب خواندن به چه درد می‌خورد آن کتاب را کنار نگذار. وقتی تصمیم گرفتی به کلاس کشتی یا هر ورزش دیگری بروی حتماً برو حتی اگر یک آدم تنبل گفت ورزش فایده‌ای ندارد به حرفش گوش نده .وقتی تصمیم گرفتی با یک بچه با ادب و مهربان دوست شوی حتماً دوست شو، حتی اگر یک آدم حسود گفت ولش کن تو ولش نکن!

خلاصه هر وقت تصمیم درستی گرفتی آن را انجام بده و به خاطر حرف‌های این و آن تصمیم درستت را عوض نکن. به قول قدیمی‌ها «کلوخ مباش که به هر آبی بخیسی»

کلوخ تکه‌های خشک شده گل هستند که  آب خیلی راحت در آن فرو می‌رود و خیلی زود خیس می‌شود!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه