دنیای کتاب

آغاز عیدانه کتاب از ۲۲ اسفند

طرح «عیدانه کتاب» از 22 اسفندماه در شهرستان‌ها و 25 اسفندماه در تهران آغاز می‌شود و تا 12 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.

مطابق با اخبار پیشین و اظهارات نیکنام حسینی‌پور؛ سرپرست موسسه خانه کتاب، برگزاری سومین دوره عیدانه کتاب بعد از کارشناسی و اعمال برخی اصلاحات محقق شده است.

در این دوره از طرح عیدانه کتاب دوست داران کتاب می‌توانند کتاب‌های حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان را با 20 درصد تخفیف درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو خریداری کنند. نکته قابل توجه در این دوره، توجه ویژه برگزارکنندگان به کتاب‌فروشان شهرستانی است که با این رویکرد، عیدانه کتاب برای شهرستان‌ها، سه روز زودتر از تهران آغاز می‌شود.

در عیدانه کتاب سال دوره قبلی، ۷۴۱ کتاب‌فروشی در طرح ثبت‌نام کردند که از این میان، ۵۷۵ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و ۱۶۶ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها مستقر بودند و این میزان در مقایسه با دوره اول «عیدانه کتاب» که با مشارکت ۳۷۶ کتاب‌فروشی برگزار شد، مشارکت دو برابری کتاب‌فروشان را نشان داد.

همچنین طبق آمار، در دومین طرح عیدانه کتاب که از 15 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 برپا شد،  ۵۴۴  هزار  و ۸۹۶ عنوان کتاب به فروش رسیده است که از مجموع کل این کتاب‌ها، کتاب‌های حوزه عمومی با ۳۸۲ هزار و ۱۶۴ عنوان و  کتاب‌های حوزه کودک با ۱۳۴ هزار و ۱۲۸ عنوان  و کتاب‌های حوزه دانشگاهی با ۲۸ هزار و ۶۰۴ عنوان مورد استقبال مردم قرار گرفته است. این در حالی است که در طرح «عیدانه کتاب»، سال گذشته ۲۸۶ هزار و ۵۸۰ نسخه کتاب به فروش رسیده بود.

در این طرح، استان تهران با ۱۴۰ کتابفروشی  توانست با ۳۸ هزار و ۴۱۴ خرید در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس تعداد خرید قرار بگیرد و استان اصفهان با مشارکت ۸۷ کتابفروشی و ۲۳ هزار و ۶۵۱ خرید توانست رتبه دوم پرفروش ترین استان‌ها بر اساس خرید را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان خراسان رضوی با مشارکت ۶۷ کتابفروشی و ۲۳ هزار و ۳۷۷ خرید رتبه سوم این طرح را از آن خود کرد و قم با ۹۱ کتابفروشی و ۱۹ هزار و ۸۴۲ خرید در جایگاه چهارم این طرح قرار گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه