تازه های کتابدنیای کتاب

رمان «دشمن یک چشم» درباره مقاومت یمنی‌ها چاپ شد

کتاب «دشمن یک چشم» داستانی جذاب، خواندنی و پُر از اتفاقات جورواجور برای نوجوانان از مقاومت کشور یمن توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «دشمن یک چشم» داستانی پُر از اتفاقات جورواجور برای نوجوانان از مقاومت کشور یمن در قطع رقعی و ۸۰ صفحه به قلم سیدمهدی موسوی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد. 

ماجرا‌های این کتاب در کشور افسانه‌خیز یَمن اتفاق می‌افتد و در آن، سرنوشت پرنده‌ها و آدم‌ها به شکل عجیب و غریبی به هم گره می‌خورد. در این رُمان کودکانه، سنگ سرخ اسرار‌آمیزی دراختیار پرنده قهرمان است که می‌تواند به وسیله آن با آدم‌ها سخن بگوید، اما دشمن یک چشم همیشه در کمین این سنگ سرخ است.

در برشی از کتاب می‌خوانیم:  «سردسته‌ی کلاغ‌ها حسابی جا خورده بود. تا این صحنه‌ی وحشتناک را دید، مثل فشنگ دررفت. مرحله‌ی پنجمِ نقشه هم به خوبی پیش رفت. 

تیزپَر دنبال سردسته‌ی کلاغ‌ها رفت. کلاغ خِپِل، با ترس و لرز خودش را به یک ساختمان قدیمی رساند. پشت سرش را نگاه کرد تا مطمئن شود کسی او را تعقیب نمی‌کند؛ اما تیزپَر از دور حواسش به او بود. کلاغ خِپِل از یک پنجره‌ی شکسته رفت توی ساختمان. تیزپَر هم پشت سرش با احتیاط وارد شد. 
همه‌جا تاریک بود. کلاغ خِپِل قارقاری کرد و فریاد کشید: «رئیس بزرگ، کجا هستید؟ قربان‌تان شوم! ببینید چه بلایی سر ما آوردند!»
تیزپَر پشتِ یک چهارپایه مخفی شد و سعی کرد در آن جای سوت و کور، کلاغ را گم نکند. یک‌دفعه دوتا چشم گِرد و قُلُمبه در کنج اتاق، برق زد». 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه