تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

«عاشورات» رمانی برگرفته از «لهوف» به محرم رسید

انتشارات کتابستان در آستانه ماه محرم، کتاب «عاشورات» به قلم امیر خداوردی را روانه بازار نشر کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، در آستانه ماه محرم انتشارات کتابستان، کتاب «عاشورات» به قلم امیر خداوردی را روانه بازار نشر کرد.

امیر خداوردی پس از یک دهه حضور فعال در عرصه رمان‌نویسی در کتاب «عاشورات» به داستان حسین بن‌ علی (ع) پرداخته است و روایتی مختصر و بی‌حاشیه و خوش‌خوان پیش روی مخاطب گذاشته است.

نثر و زبان «عاشورات» در عین روانی و سادگی وام‌دار تفسیر طبری، روض‌الجنانِ ابوالفتوح رازی، کشف‌الاسرارِ میبدی، و فیض‌الدموع نوشته‌ ملا محمدابراهیم نواب تهرانی است.

محتوای عاشورات تماماً برگرفته از لهوف نوشته‌ سید بن‌طاووس و الارشاد شیخ مفید، و تاریخ الأُمم نوشته‌ محمد بن‌ جریر طبری است. 

بخشی از متن کتاب:  

و من با مالک بن‌نضر اَرحبی بودم که بر حسین وارد شدیم. بر او سلام کردیم و نزد وی در خیمه نشستیم. خیر مقدم گفت و سبب پرسید که به کربلا چه می‌کنیم؟

گفتیم: آمده‌ایم تا سلامی تو را گوییم و عافیت از خدای برای تو طلبیم و دیدار تازه کنیم، و از اخبار مردمان تو را باز گوییم که ایشان بر جنگ با تو متفق‌اند، رأی تو چیست؟ 
گفت: خدای مرا بس است و هم او نیک نگاه‌بان من است.
پس ما شرم حضور داشتیم، برخاستیم و حسین را دعای خیر گفتیم.
گفت: شما را چه از یاری من باز می‌دارد؟

کتاب «عاشورات» به قلم امیر خداوردی در ۱۰۷ صفحه و با قیمت ۶۰ هزار تومان روانه بازار نشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می توانند به سایت کتابستان مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه