دنیای کتاب

نمایشگاه کتاب در سال ۱۴۰۱ فیزیکی است

معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب، از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1401 به صورت فیزیکی و همچنین از احتمال برگزاری یک نمایشگاه به صورت مجازی تا پیش از شروع سال ۱۴۰۱ خبر داد.

 

حسین صفری معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب در رابطه با نمایشگاه‌ کتاب فرانکفورت به برنامه «تقاطع فرهنگ»، رادیو گفتگو گفت: مسئولان برگزار کننده تدابیر بسیار سخت‌گیرانه‌ای را در نظر گرفته‌اند تا این رویداد کاملاً براساس پروتکل‌های بهداشتی باشد.

به گفته صفری، مهمانان دعوت شده حتما باید واکسن اتحادیه اروپا را تزریق کنند و براساس پروتکل‌ها آن دسته از مهمانانی که آسترازنکا یا فایزر را دریافت کرده‌اند، قادر به شرکت در این نمایشگاه هستند.

وی همچنین در خصوص دیدارهایی که در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد، افزود: شرایط بسیار سخت است و امیدواریم با موفقیت طی شود.

صفری در پاسخ به این سوالِ آیا نمایشگاه کتاب تهران نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد یا خیر، گفت: اگر شرایط مطلوب باشد، نمایشگاه فیزیکی در دستور کار است. ناشران بابت نمایشگاه‌های استانی و تهران درخواستِ حضور داده‌اند و ان شاءالله براساس سیاست‌های معاونت امور فرهنگی، نمایشگاه را به صورت فیزیکی برگزار کنیم؛ ضمن اینکه برگزاری نمایشگاه مجازی نیز در حال پیگیری است.

صفری همچنین از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت مجازی تا پیش از شروع  سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: منتظر تصمیم معاون امور فرهنگی هستیم تا دستورالعمل مربوطه را ابلاغ کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه