تازه های کتابدنیای کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد؛ اواسط سال آینده از واردات کاغذ بی‌نیاز می‌‌شویم/ توقعات در بودجه ۱۴۰۲ برآورده نشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عزم دولت برای خود‌کفائی در تولید کاغذ تاکید و بیان کرد: به یاری خدا با رفع همه موانع اواسط سال آینده هیچ نیازی به کاغذ خارجی نداریم.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه سفر یک روزه به استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، در پاسخ به مشکلات مربوط به حوزه کاغذ گفت: کاغذ حوزه نشر کتاب و مطبوعات را تا یک‌سال و نیم آینده تامین می‌کنیم. در داخل کشور شعار خودکفائی تولید کاغذ را عنوان کردیم و به یاری خدا با رفع همه موانع اواسط سال آینده هیچ نیازی به کاغذ خارجی نداریم. این کار بزرگی بود که وزارتخانه انجام داد؛ البته اعلام این موضوع زمینه‌ساز ایجاد مسئولیت می‌شود اما این را می‌گویم تا مسئولیت آن روی گردن وزارتخانه باشد که دنبال کار برویم و منتظر نباشیم ۱۰ سال آینده این کار انجام شود یا خیر.
 
اسماعیلی با حمایت از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب گفت: بنده نخستین خرید مجازی کتاب را از زاهدان انجام دادم. در این نمایشگاه یک‌میلیون و 300 هزار کتاب فروخته و به هزار و 200 شهر و هزار و 800 روستا از طریق پست به صورت رایگان کتاب‌ها ارسال شد.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: در نمایشگاه‌ها سعی می‌کنیم تخفیف‌های خوبی را در نظر بگیریم تا بخشی از نیازها مرتفع شود.
 
اسماعیلی درباره شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 به صورت مجازی یا حضوری، گفت: برای برگزاری همزمان یا به شیوه نمایشگاه 1401 شورای سیاستگذاری هنوز تعیین تکلیف نکرده است. نخستین جلسه با حضور بنده انجام شد و ان‌شاالله به زودی تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
وی درباره تخصیص اعتبار بودجه فرهنگی در حوزه کتاب در بودجه سال جاری کرد: توقعات در بودجه برآورده نشد، اما تلاش می‌کنیم ان‌شاالله با رایزنی‌های جدید این مسئله را حل کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه