تازه های کتابدنیای کتاب

پاسخ به پرسش‌های مهدوی کودکان با این کتاب

نشر جمال کتاب‌های «ببین خدا چه کرده» و «پرسش و پاسخ مهدوی» به قلم علی شعیبی را در حوزه ادبیات دینی کودک و نوجوان منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «ببین خدا چه کرده»، نوشته علی شعیبی به تازگی توسط نشر جمال منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. شعیبی که از نویسندگان جوان اما نام‌آشنا در حوزه ادبیات دینی کودک و نوجوان است، در کتاب تازه خود بر موضوع تفکر در آفرینش و تأثیر آن در تربیت کودک و نوجوان تأکید دارد.

شعیبی، کتاب «ببین خدا چه کرده» را با الهام و برگرفته از کتاب «توحید مفضل» نوشته است؛ «توحید مفضَّل» یا کتاب «فَکِّر» کتابی است مشتمل بر حدیثی طولانی از امام صادق(ع) با موضوع حکمت و خداشناسی و اسرار آفرینش که طی چهار جلسه بر مفضل بن عمر جعفی املا شده است. با این حال نویسنده سعی کرده است با بهره‌گیری از روایتی جذاب و گاه همراه با طنز، مفهوم حدیث شریف را با زبانی کودکانه به مخاطب کودک و نوجوان خود منتقل کند. 

به اعتقاد شعیبی؛ ارتباط با پروردگار و شناخت او، عقل انسان را رشد و آرامش را به فرد هدیه می‌دهد. انسان‌ها برای ارتباط با خداوند، ابتدا باید او را بشناسند. 

کتاب , امام زمان (عج) , ادبیات کودک و نوجوان ,

این نویسنده افزود: کتاب «ببین خدا چه کرده»  برگرفته از کتاب توحید مفضل است و مخاطب کودک و نوجوان خود را با زبانی ساده و از راه تفکر در آفرینش انسان‌ها، حیوانات، گیاهان، آسمان و زمین با خداوند قدرتمند آشنا می‌کند.

وی همچنین در گفت‌وگو با تسنیم، از انتشار کتاب دیگری در حوزه ادبیات دینی کودک و نوجوان خبر داد و گفت: کتاب «پرسش و پاسخ مهدوی» عنوان این کتاب است که توسط نشر جمکران برای گروه سنی «ب» و «ج» منتشر شده است. کتاب حاضر در قالب پرسش و پاسخ تنظیم شده و با تصاویر جذاب تلاش دارد به صورت مختصر به زندگی امام زمان(عج)، ظهور ایشان و ماجرای بعضی از تشرفات به خدمت ایشان بپردازد. 

کتاب , امام زمان (عج) , ادبیات کودک و نوجوان ,

شعیبی با بیان اینکه تصویرگری کتاب «پرسش و پاسخ مهدوی» برعهده عاطفه فتوحی بوده است، یادآور شد: پاسخ های این کتاب غالباً از احادیث مشهوری گرفته شده که در رابطه با زندگانی امام زمان(عج) در منابع شیعه نقل شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه