تازه های کتابدنیای کتاب

پاسخ قابل تأ‌مل آیت‌الله بروجردی به درخواست ابن سعود برای ملاقات با ایشان

کتاب «بانوی ملکوت؛ نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س)» همزمان با ایام دهه کرامت توسط موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کتاب «بانوی ملکوت؛ نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س)»، اثر آیت‌الله علی کریمی جهرمی توسط مؤسسه بوستان کتاب در 164 صفحه منتشر شد.

این اثر، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن در اخبار به بررسی ابعاد مختلف از حیات طیبه کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه(س) می‌پردازد و خاتمه کتاب ذکر و یاد جور نشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل بیت(س) است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر(ع) قرین سعادت ابدی شده‌اند.

برخی از اهم مباحث این اثر عبارتند از: شباهت حضرت معصومه(س) به حضرت زینب(س)، بیت‌النور یا محراب عبادت حضرت معصومه(س)، کرامت حضرت معصومه(س)، توسل به آن حضرت، تکریم حریم قم و حضرت معصومه(س)، اهتمام شیعه به زیارت حضرت معصومه(س) و تواضع بزرگان در آستانه آن حضرت.

کتاب , حضرت معصومه (س) ,

در بخشی از کتاب درباره «تواضع بزرگان در آستانه حضرت فاطمه معصومه(س)» می‌خوانیم:

جلالت قدر و عظمت حضرت فاطمه معصومه(س) از مسلمات است و مورد هیچ‌گونه ابهام و اجمال و یا سخن اشکال نیست؛ از این رو از رؤسای مذهب و زعمای دین، در همه اعصار برای آن بانوی آسمانی احترام فوق العاده قائل بوده و هستند و همگی در برابر آستان با عظمت و جلالش سر تعظیم فرود می‌آورند و تشرف به حرم مطهر آن حضرت را افتخار خود دانسته و به بوسیدن اعتاب به آن حضرت، سرفرازند و زیارت وی را مایه سعادت و خوشبختی دو جهان و نجات و رهایی خویشتن از عذاب الیم الهی می‌دانند‌.

از جمله این اعاظم و بزرگان آیت‌الله العظمی بروجردی بود که شخصیت بزرگ جهانی بود و زعیمی بلامنازع و تقریباً متفق علیه به شمار می‌رفت. یکی از اعلام از حواریون آن زعیم بزرگ نقل می‌کردند که صحبت این بود که ابن سعود در سفر به تهران برای ملاقات با ایشان به قم بیاید، آقا نپذیرفتند و موافقت نکرده، فرمودند: چون اگر به قم بیاید، به زیارت حرم حضرت معصومه(س) نمی‌رود و این توهین به آن حضرت است که با من ملاقات کنند، ولی به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) نرود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه