تازه های کتاب

کتاب زندگینامه شهید حسین قمی منتشر می‌شود

به گزارش خوشه، کتاب زندگینامه شهید مرتضی حسین‌پور فرمانده رزمندگان حیدریون در سوریه به زودی و طی روزهای آتی توسط نشر شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر می‌شود. نام مبارزاتی و جهادی این شهید، حسین قمی بود و حاج قاسم سلیمانی او را سرمشق جوانان ایران و جهان اسلام خوانده است.

حسین‌پور که ۱۶ مرداد سال گذشته در تدمر سوریه در حال فرماندهی نیروهای عراقی به شهادت رسید، متولد سال ۱۳۶۰ بود. او در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه ساوه پذیرفته شد اما به دانشگاه افسری امام علی(ره) رفته و پس از آن برای مبارزه وارد سپاه پاسداران شد. حسین قمی در سال ۹۲ وارد مناطق جنگی عراق و سوریه و نبرد با داعش شد و فرماندهی محورهای عملیاتی غوطه شرقی در دمشق را به عهده گرفت. در سال ۹۳ برای جنگ با نیروهای داعش در عراق، به این کشور اعزام شد و از اولین نیروهایی بود که همراه سردار قاسم سلیمانی در پدافند بغداد- سامرا حضور داشت.

فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون و همچنین فرماندهی عملیات شکست محاصره بلد-سامرا از جمله موارد موجود در کارنامه نظامی این شهید است. حسین قمی در طول حضورش در میدان جنگ، ۶ بار مجروح شد و دیگر فرماندهان حاضر در معرکه به دلیل نبوغ و ترفندهایش، لقب حسن‌باقری زمان را به او دادند. حضور در آزادسازی دیرالزور و حلب از جمله موارد دیگر کارنامه حسین قمی هستند.

زندگینامه این شهید به زودی توسط ناشر مذکور منتشر و عرضه خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه