تازه های کتابدنیای کتابمعرفی کتاب

انتشار داستان زندگی شهید مدافع حرم دو تابعیتی در کتاب «عطر پیراهن تو»

کتاب عطر پیراهن تو، زندگی شهیدعلی زنجانی را از نگاه همسر شهید نقل می‌کند و بخشی از خاطرات مربوط به لبنان و حزب‌الله است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، کتاب «عطر پیراهن تو» خاطرات همسر شهید روحانی مدافع حرم سید علی زنجانی است که در مجموعه کتاب‌های مربوط به همسران، در انتشارات خط مقدم منتشر شده است. این کتاب نهمین کتاب از این مجموعه است.

عطر پیراهن تو، زندگی شهید زنجانی را از نگاه همسر شهید نقل می‌کند و بخشی از خاطرات مربوط به لبنان و حزب‌الله است. شهید حجت‌الاسلام سید علی زنجانی از شهدای مدافع حرم دو تابعیتی ایرانی-لبنانی، سال 1367 در زینبیه(دمشق) سوریه به دنیا آمدند و پس از چندین سال جهاد در منطقه سراقب(ادلب) سوریه در سال 1398 به فیض شهادت نائل آمدند. از شهید زنجانی دو فرزند به یادگار مانده است. خواندن خاطرات این زندگی پر فراز و نشیب می‌تواند برای مخاطبان و به ویژه بانوان جذاب باشد. «عطر پیراهن تو» در 232 صفحه منتشر شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: نشستم کنارش، سرم را به گوشش نزدیک کردم زیر لب خواندم: «شب تاره بی‌قراره دلی که چاره نداره… نفسم مونده تو سینه چشم من به راه یاره…» همان شعری بود که سید علی خیلی دوست داشت و همیشه با هم می‌خواندیمش. آهسته گفتم: «حالا من بی‌قرارت شدم… بی‌قرار مهربانی‌هات، بی‌قرار گذشتت، بی‌قرار رفتنت…»

نویسنده این کتاب مریم عرفانیان است که سال 1400 نگارش این کتاب را آغاز کرد. مریم عرفانیان سال 1359 در مشهد به دنیا آمد. در رشته روزنامه نگاری تحصیل و از سال 1378 با نوشتن داستان‌های کوتاه کار خود را آغاز کرد.
تا کنون بیش از 52 عنوان کتاب از این نویسنده به چاپ رسیده است؛ از جمله آثار این نویسنده می‌توان به جرعه‌ای از ملکوت، تونلی زیر رودخانه (رمانی بر اساس زندگی سردار شهید محمدرضا سمندری)، دخیل نگاهم را به ضریح تو بسته‌ام، راز این عشق  اشاره کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه